دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

تاریخچه دوربین مدار بسته

 


دوربین‌ مدار بسته همیشه برای نظارت بر اماکن داخلی و بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسته به شرایط محیط میبایست از انواع مختلف آن که در بالا توضیح کامل در مورد آن داده شد استفاده گردد.

اولین دوربین مدار بسته در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی عملکرد شلیک موشک در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد.

حدود ۷ سال بعد در آمریکا دوربین مدار بسته تجاری به بازار آمد با نام وریکون و جالب توجه است که استفاده از این دوربین‌ها نیازی به مجوز دولتی نداشته است. در اواخر جنگ، آمریکایی ها از تکنولوژی مشابهی برای نظارت بر اجرای آزمایشات اتمی خویش استفاده نمودند.


تاریخچه سیستم دوربین مدار بستهحاکی از آن دارد که این سیستم در ابتدا دولتی بود و در واقع برای نظارت پلیس در دهه ۱۹۶۰ استفاده می شد، اگرچه در اواخر با پیشرفت تکنولوژی این سیستمها کم کم سیستم دوربین مدار بسته به خیابان ها و حتی مغازه ها نیز معرفی شدند.


اولین دوربین‌های تحت شبکه در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت اکسیس با استفاده از پایه نرم‌افزاری لینوکس تولید شد, این دوربین‌ها براساس استانداردهای HTTP و RTSP طراحی گردیده بود و از استانداردهای آی پی برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات دیتا استفاده می‌کرد.


همان طور که زمان و تکنولوژی پیش می رود، سیستم دوربین مدار بسته نیز ارتقا می یابد به طوریکه امروزه نرم افزار تشخیص چهره نیز برای دوربین مدار بسته معرفی شده است.

در سال های اخیر محبوبیت سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ با ظهور دوربین های تحت شبکه و دوربین مدار بسته AHD کاهش یافته است. هم اکنون فیلم های گرفته شده توسط دوربین مدار بسته را می توان در گوشی های هوشمند، تبلت ها و کامپیوترها و دستگاه های مشابه مشاهده کرد.