دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر  • مارا در گوگل محبوب کنید

پورت فورواردینگ در سیستم های نظارتی مدار بسته

 

 

در این مقاله به توضیح مفهوم پورت فورواردینگ در سیستم های نظارتی می پردازیم. اکثر دی وی آر های امروزی مجهز به پورت شبکه اترنت هستند که این قابلیت را به کاربران میدهد تا از طریق آن به دوربین ها و دی وی آر از طریق شبکه دسترسی داشته باشند. در این سیستم ها دوربین ها از طریق کابل کواکسیال به دی وی آر متصل هستند و دی وی آر ها نیز مجهز یک سرور مرکزی انتقال تصاویر می باشند. کاربر می تواند از طریق مرورگر ها در سیستم عامل خود یا از طریق اپلیکیشن ها، در موبایل یا تبلت خود به مرور تصاویر گرفته شده بپردازد. اگر بخواهیم این تصاویر را از راه دور و از طریق اینترنت مشاهده کنیم نیاز به راه انداری پورت فورواردینگ داریم تا بتوانیم دادهای تصویری را از طریق دی وی آر متصل به اینترنت، به دستگاه خودمان منتقل کنیم.

پورت فورواردینگ، یکی از قابلیت های روتر های شبکه است که به کاربر این اجازه را می دهد تا پورت های خاصی را برای انتقال تصاویر راه اندازی و تنظیم کند و یک مسیر امن بین دی وی آر و کاربر ایجاد گردد. برای راه اندازی این کار نیاز است که روتر به گونه ای تنظیم شود که ترافیک ارسال شده از اینترنت برای ارتباط با دی وی آر، در همان پورتی انتقال داده شود که دی وی آر از آن استفاده می کند. این کار موجب می شود که بتوان از راه دور به دی وی آر دسترسی داشت و تصاویر دوربین ها را مشاهده کرد. دیاگرام زیر نحوه انجام این کار را نشان می دهد. در حالتی که با IP Camera سرو کار داریم، جای سیستم نظارتی صرفا با این دوربین ها عوض می شود و شکل کلی دیاگرام تغییری نمی کند.


 

پورت فورواردینگ

 

همانطور که در دیاگرام بالا مشاهده می شود سیستم نظارتی از پورت 5400 استفاده می کند. روتر نیز به گونه ای تنظیم شده که درخواست هایی که از طرف اینترنت بر روی پورت 5400 داده میشود به سیستم نظارتی هدایت کند. و از این طریق می توان ترافیکی که مقصد آن سیستم نظارتیست را از مابقی تفکیک کرد.