لنز دوربین مداربسته

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

لنز دوربین مداربسته

 

مدل دوربین مداربسته، فاصله دوربین تا هدف ، نوسانات نور محیط ، نیاز به بزرگنمایی ، هزینه لنز و… همه این موارد می تواند در انتخاب یک لنز برای دوربین مداربسته موثر باشد .
این لنز میتواند FIX,Vari Focal , Auto Iris , Motorize باشد .

 

لنز دوربین مدار بسته

 

 

لنز دوربین مدار بسته


همانطور که میدانید بعضی از دوربین ها با لنز و برخی دیگر بدون لنز در بازار عرضه می شوند .
در هر دو صورت باید با لنز ها آشنایی داشته باشیم تا پس از نصب دوربین مداربسته ، تصویر مورد نیاز را مشاهده نماییم .
مثلا ممکن است یک کارخانه یک نوع دوربین مداربسته با لنز های گوناگون 4 - 6 - 8 - 10 - 12 - 16 میلیمتر ثابت و یا لنز های منوال 3/5 به 8 - 2/8 به 12 - 5 به 50 - 6 به 60 تولید کرده باشد یا کارخانه ای دوربینی را بدون لنز به بازار عرضه میکند و شما با توجه به نیازتان ، لنز را انتخاب می نمایید .


هزینه لنز هایی که شماره یکسان دارند اما برند های متفاوتی هستند نیز بسیار متفاوت بوده و حتی تا ۴ برابر ممکن است بیشتر باشد .
اگر نیاز به مشاهده تصویر یک فضای کوچک ، مانند یک اتاق ۱۵ تا ۲۰ متری باشد بهتر است از لنز 2/8 میلیمتر یا 4 استفاده کنیم . زیرا نیاز به عمق دید زیادی نداریم و زاویه دید بالا در حدود ۱۰۰ درجه برای ما مهم است .


چنانچه نیاز داریم که تصویری را که در فاصله ۶۰ متری دوربین است را به خوبی مشاهده نماییم ، بهتر است از لنز 5 به 50 یا 6 به 60 میلیمتر استفاده نماییم .
پس متوجه شدید که هر چه شماره لنز بزرگتر باشد فواصل دورتر را بهتر نمایش می دهد و از طرفی زاویه دید آن کمتر می شود و برعکس هر چه شماره لنز کوچکتر می شود زاویه دید بیشتر و عمق دید کمتر خواهد شد .


اگر دوربین مداربسته به صورت خارج محیطی نصب شود با توجه به کم و زیاد شدن نور طبیعی در ساعت مختلف ، باید از لنز اتو آیریس استفاده نمایید. این لنز ها شدت نور ورودی دوربین را کنترل میکنند و اگر دوربین مداربسته ای را در محیط داخلی با نور ثابت استفاده میکنید، میتوانید از لنز های معمولی که به صورت دستی تنطیم می شوند ، استفاده نمایید .