دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

دوربین مدار بسته

 

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته ترجمه شده close circuit television یا مختصر آن cctv است که به معنی جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربینی اطلاق میشود که در جای خود ثابت هستند. دوربین مدار بسته به کلیه دوربین هایی گفته میشود که در محل ثابت بوده و تصویر یک یا چند محل را ارسال میکند.

از این دوربین ها برای حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت استفاده میشود. این واژه بیشتر به همین حیطه کاری منحصر میشود ولی معنی فنی آن به دوربین های ویدیو تلفن وکنفرانس نیز گفته میشود. اولین بار بوسیله شرکت زیمنس آلمان طراحی شد.

دوربین مدار بسته

دوربینهای مدار بسته امنیتی

انتخاب دوربینهای مدار بسته امنیتی برای منزل در وهله اول بنظر یک انتخابی کاملا منطقی بنظر میرسد، اما با همه آپشن های متفاوت در حال دسترسی تبدیل به انتخابی سخت شده است. با پیشرفت در ویدیو، بی سیم و فناوری های هوشمند، تعداد زیادی از دوربینهای مدار بسته وجود دارد که هر کدام دارای مزیتهای متفاوتی هستند. پیمایش نیازهای بازار در ابتدا موجب شناخت پایه های متفاوت درباره  دوربین مدار بسته و چگونگی تامین امنیت های مورد نیاز شما شده است.

انواع دوربین مدار بسته:

  • دوربین های گلوله ای
  • دوربین های دام
  • دوربین های آی پی
  • دوربین های ورود و خروج
  • دوربین های وایرلس و بدون سیم و سیمی
  • دوربین یکپارچه صدا

محبوبترین دوربینهای بولت، دام، و دوربین های آی پی میباشند. از عوامل متمایز برای جستجو بین دوربین امنیتی این است که آیا میتوان آنها را داخل خانه یا بیرون خانه استفاده کرد. دوربین های بالتی یا گلوله ای و برآمده بخاطر شکل ظاهریشان به این نام نامگداری شدند که دو نوع از رایج ترین دوربین مدار بسته هستند. خیلی از دوربین مدار بسته ها را میتوان برای داخل خانه یا بیرون خانه استفاده کرد.

دوربین گلوله ای

دوربین های گلوله ای بخاطر شکل استوانه ای بلندش که شبیه گلوله است به این نام نامگداری شده است. ظاهر متمایز آن قابل مشاهده برای متجاوزان است فایده آن این است که در صورت مشاهده شدن آن سارقان احتمالا مکان دیگری را برای سرقت انتخاب میکنند.

با این حال از آنجا که آنها به راحتی قابل دیدن هستند، نسبت به دوربین های بر آمده مستعد خرابکاری هستند. شکل استوانه ای موجب میشود که شما بتوانید هر روز بریک مکان ثابت دقت کنید مثل مکانهای ورود یا خروج. در حالیکه شما فقط یک مکان ثابت دارید ممکن است شما به چندین دوربین مدار بسته نیاز داشته باشید. دوربین مدار بسته بالت به راحتی بر روی دیوار یا سقف قابل نصب می باشد. در بالای بالت دوربین بالت لبه ای یا پوششی وجود دارد که آن را از آب و هوا حفاظت میکند و نور را کاهش میدهد تا بتوان بصورت ایده آل برای محیط بیرون استفاده کرد.

دوربین مدار بسته

دوربین دام

مانند دوربین بالت، دوربین دام نیز شکل منحصربفردی دارد. در حالیکه آنها از دوربین های بالتی باهوش تر هستند. اغلب بعنوان دوربین های سقفی استفاده میشود. دوربین های دام معمولا در داخل خانه استفاده میشود ولی در بیرون خانه نیز قابل استفاده است.

دوربین دام شامل خیلی از مشخصه های دوربین بالتی است اما فواید متفاوتی با هم دارند. بخصوص دوربین های دام زاویه دید وسیع تری دارند. بعلاوه اینکه دوربین های دام نسبت به دوربین های بالتی مقاومت بیشتری در برابر خرابکاری و دستکاری شدن دارند. همچنین نصب دوربین بالتی، دوربین دام به راحتی در داخل خانه و بیرون خانه نصب میشوند و میتوانند روی دیوار و سقف هم نصب شوند.

هر دو دوربین بالتی و دام میتوانند دید در شب و فن اوری سنجش گرما و ویژگی های مورد نیاز دوربین های امنیتی مدرن را داشته باشند. همچنین اینکه آنها میتوانند به ضبط کننده های DVR یا NVR متصل شوند.

دوربین مدار بسته

دوربین های وایرلس بعنوان دوربین های وایرلس آی پی شناخته میشوند، داده ها را از طریق شبکه بی سیم جمع آوری و پخش میکنند. بدین ترتیب دوربین های آی پی به وای فای خانه شما متصل شده و به شما امکان میدهد فیلم های دوربین مدار بسته خود را از هر مکانی مشاهده کنید. در دوربین مدار بسته امنیتی آی پی شما میتوانید دوربین های آی پی سیمی ، بدون سیم و بی سیم را ببینید.

دوربین مدار بسته امنیتی سیمی، بدون سیم و بدون سیم

اگرچه نامها قابل درک هستند اما تفاوتهای واضحی بین دوربین های امنیتی سیمی، بی سیم و بدون سیم وجود دارد.

دوربین مدار بسته سیمی یکی از قدیمی ترین انواع دوربین مدار بسته هست. دوربین مدار بسته سیمی مستقیما به ضبط کننده ای که به روتر شما یا اینترنت شما متصل است متصل میشوند. بسته به دوربین مدار بسته سیمی شما ممکن است به کابل برق جداگانه ای نیاز باشد. دوربین مدار بسته سیمی  به اتصال به ضبط کننده های DVR و NVR برای ذخیره و مشاهده فیلم های امنیتی نیاز دارد.

دوربین مدار بسته

یکی از باورهای رایج غلط این است که بی سیم به معنی بدون سیم است. دوربین مدار بسته امنیتی بی سیم هنوز به کابل برق نیاز دارد.

دوربین های بی سیم از دوربین های امنیتی باتری هستند که صد درصد کابل ندارند. دوربین های امنیتی بدون سیم برای نصب آسان هستند.

دوربین مدار بسته هوشمند و یکپارچه صدا

جدیدترین دوربین مدار بسته امنیتی در بازاربا محبوبترین دستیاران صوتی برای تکمیل یک سیستم هوشمند خانگی در حال ادغام هستند. از دستورات صوتی میتوان برای کنترل و نظارت سیستم امنیتی وایرلس شما ، کاملا بدون نیاز بدون دست استفاده کرد. با ادغام کامل با دستگاههای خانگی هوشمند موجود، امنیت خانه کنترل شده دارای انعطاف پذیری، سهولت استفاده و پوشش جامع برای کاربر می باشد. دوربین مدار بسته امنیتی هوشمند سووان با گوگل و آمازون همکاری دارد.

دوربین مدار بسته داخلی و خارجی

اگرچه تعدادی از دوربین های امنیتی را میتوان برای هر دو ورودی و خروجی استفاده کرد، برای انتخاب دوربین های مدار بسته چند نکته اصلی وجود دارد که آنها را باید در نظر گرفت. اغلب دوربین های امنیتی ورود و خروج دارای ویژگی مشابه ای مانند دید در شب، مشاهده از راه دور را دارند.

تفاوت اصلی آنها در دوام آنها است. دوربین های امنیتی اگر در فضای باز اگر ضدآب نباشند باید در برابر آب و هوا مقاوم باشند. توصیه می کنیم دوربین های امنیتی درجه مقاومت دربرابر آب IP66 یا IP67 باشد تا از ماندگاری و در واقع ضدآب بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. دوربین های بالتی یک دوربین مدار بسته ایده آل برای فضای باز هستند که به حداقل رساندن تابش خیره کننده کمک میکند.

علاوه بر این دوربین های در فضای باز با سنجش مادون قرمز در مقابل تشخیص حرکت انتخاب بهتری هستند. امروزه، اکثر دوربین های امنیتی از فناوری گرمای مادون قرمز استفاده میکند و این بدان معنی است که آنها فقط هنگام سنجش گرما (از طریق اتومبیل یا افراد) ایجاد می شوند. سنجش IR به این معنی است که هشدارها کمتر و دقیق تر خواهند بود.

دوربین مدار بسته

علاوه بر انواع مختلف دوربین های امنیتی، کاربران می توانند ویژگی های مختلفی از قبیل دید در شب و وضوح را انتخاب کنند. دوربین های امنیتی از وضوح تصویر 1080 p Full HD تا 4K Ultra HD برخوردار هستند.

تفاوت اصلی بین وضوح تصویر، کیفیت تصویر و توانایی بزرگنمایی است. با درک روشنی از انواع مختلف دوربین مدار بسته میتوانید بهترین دوربین مدار بسته را برای محافظت و نظارت بر دارایی خود انتخاب کنید، در نظر داشته باشید شما میتوانید دوربین مدار بسته امنیتی مختلفی را با هم ترکیب کرده تا راه حل امنیت خانه خود را به دلخواه تنظیم کنید. اولین قدم، ارزیابی خطرات امنیتی منزل شما است.

https://www.swann.com/blog/types-of-security-cameras