دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

انواع مختلف دوربین مداربسته چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

انواع مختلف دوربین مداربسته چه ویژگی‌هایی دارند؟


خرید دوربین مداربسته در بازار انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خودشان را دارند. افراد و شرکت‌های مختلف با توجه به بودجه‌ ای که برای خرید دوربین مداربسته تعیین کرده اند، می‌توانند یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایند. هر کدام از این نوع از دوربین‌های مداربسته دارای امکانات و قابلیت‌های مختلف هستند که این امکانات و قابلیت‌ها در تعیین نوع و قیمت آنها تاثیر گذار است.

 

7 نوع مختلف از انواع دوربین مداربسته

 

در ادامه مقاله 7 نوع مختلف از انواع دوربین مداربسته معرفی خواهد شد.

1-دوربین مداربسته بولت (BULLET):

این دوربین‌های مداربسته برای گرفتن و ضبط تصاویر و ویدیوها در یک منطقه و مکان ثابت طراحی شده اند. این دوربین‌ها را با طراحی ظریف و استوانه ای می‌شناسند. این دوربین‌ها در دسته بندی و طبقه بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند که اندازه‌های کوچکتر آن قیمت ارزان تر و کمتری دارند. همچنین جنس بدنه ی این نوع دوربین های مدار بسته در 2نوع پلاستیکی و فلزی میباشد که نوع فلزی دارای استاندارد IP66 (محافظت در مقابل ورود آب و گرد وغبار )است . این نوع دوربین مدار بسته دارای مادون قرمز برای ضبط تصاویر در تاریکی شب و نور بسیار کم میباشند.

دوربین مداربسته بولت

 

2-دوربین مداربسته گنبدی یا دام (DOME) :

دوربین های مداربسته گنبدی یا دام طبق شکلی که دارند، به این نام، نامگذاری شده اند. از آنها بیشتر برای محیط های داخلی و بسته مانند فروشگاه‌های مختلف کوچک و بزرگ استفاده می‌شود. این نوع دوربین مدار بسته دارای مادون قرمز برای ضبط تصاویر در تاریکی شب و نور بسیار کم میباشند. از این دوربین‌ مداربسته به دو صورت استفاده می‌کنند یکی مخفیانه و دیگری قابل مشاهده که برای حفظ حقوق شهروندی و احترام به آنها برای مکان‌هایی که از دوربین، مخفیانه استفاده می‌شود، باید با برچسب‌هایی آن را به اطلاع ساکنین برسانند.

دورین مداربسته دام

 

3-دوربین‌های مخفی:

از این نوع از دوربین‌ها برای مناطق امنیتی و نظامی استفاده می‌شود و دارای اندازه‌ای کوچکتر ولی با دقت و حساسیت بالای لنز هستند. ممکن است در برخی از مکان‌ها از برچسبی برای اینکه افراد متوجه شوند، استفاده نشود. این نوع دوربین مدار بسته در اشکال مختلف در بازار موجود میباشد و بستگی به نوع و شکل آن بعضی ها سنسور مادون قرمز دارند و بعضی ندارند.

 

4-دوربین‌های مداربسته لنز متغیر یا وریفوکال:

دو نوع لنز برای انواع دوربین‌های عکاسی، فیلمبرداری و مداربسته وجود دارد یکی ثابت و دیگری متغیر یا وریفوکال که این نوع از دوربین مداربسته به سبب لنز به کار رفته در آنها مشهور شده اند. در لنزهای وریفوکال دو عدد پیچ یا دوعدد ولوم وجود دارد که میتوان زوم و فکوس دوربین را به صورت دستی تنظیم کرد همچنین می‌توان دیافراگم را تنظیم کرد تا خطای ضبط ویدیو و تصویر کمتر شود.

 

دوربین مداربسته وری فوکال یا لنز متغیر

5-دوربین مداربسته تحت شبکه

در دوربین‌های مداربسته تحت شبکه انتقال تصاویر و ویدیوها از طریق اینترنت با پهنای باند کنترل می‌شود. نمونه ی رایج این نوع دوربین در بازار به اصطلاح BABY CAM موجود است که دارای قابلیت از جمله ضبط تصاویر در رم، صدای 2طرفه، گردش 360 درجه و ... میباشد.

 

  baby cam دوربین مداربسته تحت شبکه

6-دوربین مداربسته بی سیم

این دوربین‌ها برای اتصال به دستگاه دی وی ار نیازی به سیم و کابل ندارند و از طریق فناوری وای فای این کار را انجام می‌دهند. این نوع دوربین مدار بسته برای استفاده در یک محیط داخلی مناسب میباشد.

دوربین مداربسته بی سیم

7-دوربین‌های پی تی زد

دوربین‌های پی تی زد، دوربین‌هایی هستند که قابلیت حرکت 360 درجه و زوم و فوکوس توسط اپراتور را دارند. تنظیمات این دوربین‌ها قابل برنامه ریزی و کنترل دستی است. این دوربین‌ها به بینندگان اجازه آزادی بیشتر و کنترل در مشاهده تصاویر را می‌دهد.

 

دوربین پی تی زد
حال این سوال پیش می اید که آیا سیستم دوربین مداربسته زمانی که برق رفته است هم کار می‌کند؟ که ما آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد...