نصب دوربین مدار بسته

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر
  

برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها و مراکز صنعتی بهتر است از کارشناسان متخصص و کار بلد این رشته کمک گرفت . در زیر آنچه که باید در نصب  مورد توجه قرار بگیرد ذکر شده است :

 

نصب دوربین مدار بسته

 

تعداد دوربین مدار بسته:

برای اینکه محیطی از نظر ایمنی دارای دوربین مدار بسته باشد به هیچ عنوان نباید نقطه کور داشته باشد یعنی بایست در هر نقطه از آن محل که شیئی قرار داشته باشد بعد از نصب دوربین مدار بسته قابل رویت باشد.

البته این بدان معنی نیست که تعداد زیادی دوربین باید در محل نصب شود بلکه میبایست با تعداد مناسب تصویر کاملی از محل داشت که کارشناسان این امر بعد از کارشناسی کردن محیط قادر به برآورد تعداد مناسب دوربین خواهند بود.

نوع دوربین مدار بسته:

دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند مثل دوربین های داخلی و دوربین های بیرونی که دوربین های داخلی و بیرونی دارای کیفیت های مختلفی هستند که با کارشناسی متخصصین کیفیت مطلوب دوربین مدار بسته برای محل تعیین میشود.

قیمت دوربین مدار بسته:

در بحث نصب دوربین مدار بسته نکته بسیار مهم کیفیت تصویر مطرح است که با توجه به کیفیت تصویر دوربینها قیمت آنها نیز متغیر خواهد بود هرچه کیفیت تصویر بالاتر باشد بطبع قیمت بالاتر است و اینطور نیست که برای همه محیطها گرانترین دوربین ها بایداستفاده شود.

هر محیطی میتواند به تناسب خواسته کارفرما و مساحت محیط دوربینی با کیفیت و قیمت مناسب استفاده شود.

 

نصب دوربین مدار بسته

 

محل مناسب نصب دوربینها:

یکی از مهمترین فاکتورهای نصب دوربین مدار بسته خوب محل مناسب نصب دوربینهاست که باید در اولویت بالا در نصب قرار بگیرد چرا که اگر بهترین دوربین با تعداد زیاد داشته باشیم ولی در محل نا مناسب نصب شوند کیفیت مطلوب نخواهند داشت.

بهترین محل برای نصب کنج محیط است مثل کنج اتاقها یا مکانهای صنعتی چون وقتی دوربین کنج نصب میشود تقریبا دید کامل نسبت به زاوی اش را پیدا میکند.

وقتی دوربینها کنج نصب شوند تعداد دوربین استفاده شده کاهش میابد همچنین نقطه کور به حداقل خواهد رسید.

نکته بعدی که در محل مناسب نصب دوربین مدار بسته باید رعایت کرد اینست که نحوه قرارگیری دوربین به گونه ای باشد که نور مستقیم به لنز نتابد تا تصویر تاریک نشود و کیفیت دوربین از بین نرود.

 

نصب دوربین مدار بسته

 

لوازم جانبی مناسب:

یکی دیگر از موارد مهم که باید در نصب دوربین مدار بسته بسیار به آن توجه شود لوازم جانبی مناسب و متناسب با دوربین هاست مثل کابل مناسب دوربین ها و متراژ متناسب و منبع تغذیه مناسب با تعداد و کیفیت دوربین ها که حتما باید توسط کارشناس نصب تعیین گردد.

 

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه مطلب به آن می پردازیم...