دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
فهرست
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

مقایسه دوربین های AHD با TVI

 

بهترین دوربین مدار بسته اچ دی کدام است؟ دوربین های TVI یا AHD. این یکی از سوالات رایج در بین خریداران این دوربین هاست. TVI و AHD دو تکنولوژی متفاوت از دوربین های مدار بسته اچ دی هستند که از رزولوشن 1080p پشتیبانی کرده و هر دو از کابل های کواکسیال (RG59 یا RG6) برای انتقال دیتا استفاده می کنند. این نوع کابل ها از همان کابلهاییست که در دوربین های آنالوگ CCTV نیز استفاده میشود.
در این مقاله سعی داریم به بررسی این دو نوع تکنولوژی بپردازیم و تصاویر گرفته شده از آنها را باهم مقایسه کنیم. برای این کار از دو دوربین با مشخصات سخت افزاری یکسان اما با دو تکنولوژی متفاوت AHD و TVI استفاده گردیده است. هر دو دوربین ضد آب هستند، از تعداد چراغ ال ای دی یکسان برخوردارند و از لنز دو مگاپیکسل با نسبت کانونی برابر بهره میبرند.


مقایسه ahd با tvi

ضبط ویدئو

جهت ضبط ویدئو نیز از دستگاه DVR با قابلیت پشتیبانی از هر دو تکنولوژی استفاده شده است که دارای 16 کانال ضبط تصاویر می باشد و از کابل کواکسیال RG59 پشتیبانی می کند.


مقایسه تصاویر ثابت

تصاویر زیر شامل چهار تصویر گرفته شده از این دو دوربین است. ردیف اول شامل تصاویر دوربین TVI و ردیف دوم شامل تصاویر دوربین مدار بسته AHD می باشد. تصاویر سمت چپ در حالت روشن بودن چراغ محیط و تصاویر سمت راست در حالت خاموش بون چراغ های محیط و با استفاده از ال ای دی های اینفرارد به کار رفته در دوربین ها، گرفته شده است.
این تصاویر ثابت در رزولوشن 1080p گرفته شده و سایز آنها به مقدار 50 درصد کاهش داده شده است.


نتیجه گیری

با توجه به این تست، به نظر میرسد که تصاویر گرفته شده از دوربین مدار بسته AHD در هر دو حالت کمی شارپ تر باشد. در حال کلی کیفیت تصاویر بسیار به هم نزدیک هستند اما روشنایی تصاویر در دوربین های AHD کمی بالاتر به نظر می رسد. نکته قابل توجه در این تست، زاویه دوربین هاست. به گونه ای که زاویه دید دوربین TVI کمی زومتر و باریک تر از دوربین AHD می باشد. اگر به قسمت راست تصاویر دقت کنید متوجه می شوید که عرض تصاویر در دوربین مدار بسته AHD بیشتر از دوربین TVI است. با توجه به این که هر دو دوربین با فاصله کانونی یکسان تنظیم شده اند، این نکته جالب توجه به نظر میرسد. شاید همین مسئله باعث شده باشد که تصاویر دوربین AHD کمی واضحتر به نظر برسد.
در مجموع بیشتر بودن عرض تصاویر در دوربین AHD موجب وضوح بیشتر شده است، اما رنگ ها در دوربین AHD بهتر به نظر می رسند. هر دو نوع دوربین در حالت کلی تصاویر بسیار خوبی در رزولوشن 1080p تولید می کنند و هر دو از ارزش خرید بالایی برخوردارند.