امنیت شما در دستان ما، با دوربین مداربسته!

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر
 

مزایای داشتن دوربین مداربسته چیست؟


دوربین مداربسته که برای دیدرسی و نظارت بر اماکن و محل های داخلی مانند سالن ها، اتاق ها، راهرو ها و... و خارجی مانند باغ ها، حیاط ها، خیابان هاو... کاربرد دارند، امروزه به یکی از مورد استفاده ترین ابزار های انسان تبدیل شده و سطح مراقبت انسان را از مایملک خود بسیار افزایش داده است. آنچه را که درباره ی دوربین مداربسته لازم است بدانید، در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

5 تفاوت انواع دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته بسته به کاربرد های مختلفی که دارند و استفاده ای که از آنها می شود انواع مختلفی دارند. این دوربین ها می توانند ویدئویی یا دیجیتال باشند. دوربین ها از نظر نوع سنسور می توانند سی سی دی یا سیماس باشند و از نظر نوع سیگنال آنالوگ یا آی پی. رزولوشن تصویر در دوربین های تحت شبکه یا آی پی سظح بالاتری نسبت به رزولوشن تصویر در دوربین های آنالوگ را داراست. از نظر نصب و نگهداری، دوربین های آنالوگ ساختار ساده تر و به طبع کار راحت تری برای نصب آنها صورت میگیرد زیرا از نظر فنی نیز کمتر دارای پیچیدگی هستند و به لحاظ نگهداری نیز شرایط سختی ندارند اما دوربین مداربسته تحت شبکه به دلیل ساختار فنی و پیچیده ی آنها تخصص لازم خود را برای نصب و نگهداری می طلبند. مقایسه ی این دو نوع دوربین از نظر قیمت، ما را به این نتیجه می رساند که قیمت دوربین های آنالوگ کمتر و قیمت دوربین مداربسته آی پی یا تحت شبکه بیشتر است. به لحاظ انعطاف پذیری و پردازش تصویر نیز لازم است بگوییم امکان گسترش و انعطاف پذیری در دوربین مداربسته ی تحت شبکه به دلیل استفاده ی آنها از شبکه های دیجیتال بالاتر از دوربین های آنالوگ و تنها در دوربین مداربسته ی آی پی وجود دارد. البته دوربین ها بر اساس انتقال تصویر به دو نوع بی سیم یا با سیم و بر اساس محل استفاده به داخلی یا خرجی نیز دسته بندی می شوند.

 

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته ی نونیم

از دوربین مداربسته در صنعت بسیار استفاده می شود. به طور کل دوربین مداربسته کاربرد های فراوانی دارد و به تناسب کاربرد های خود از انواع مختلف با قیمت های متفاوت برخوردار هستند. به طور مثال، دوربین نونیم از این انواع است. دوربین مداربسته نونیم به دوربین هایی گفته می شود که هیچ گونه نام و برند و نشانی را با خود به همراه ندارند و بدون نام و برند می باشند. بنابراین این دوربین ها به دلیل عدم برخورداری از هر گونه نام برندی قیمت مناسب و معقول تری دارند و با عنوان دوربین مداربسته ی ارزان قیمت شناخته می شوند. زیرا وجود نام و نشان یک برند بر روی محصولی، قیمت آن محصول را چندین برار می کند اما در اینجا خبری از این مسایل نیست. قیمت مناسب این دوربین ها سبب شده تا عرضه ی آنها در مراکز فروش زیاد و در نتیجه تقاضا برای آنها نیز بالا باشد. دوربین مداربسته نونیم که محصل کشور چین هستند، دارای انواع مختلفی می باشند. از نظر کیفیت نیز لازم است بگوییم که این دوربین ها تفاوتی با سایر دوربین ها ندارند و از کیفیت بالایی برخوردارند. شاید اگر آنها را در کنار دوربین هایی از برند های معروف قرار دهید و به مقایسه بپردازید، به تفاوت آنها پی ببرید اما به طور کلی می شود گفت که کیفیت این دوربین ها نیز بالا بوده و از کیفیت مطلوبی بهره مند هستند.

 

cctv

دوربین مداربسته اچ دی و فول اچ دی

دوربین مداربسته که از یک سیستم با مدار و سیم کشی جداگانه به وجود می آید و به دلیل اهمیت پیدا کردن امنیت در ابعاد وسیع تر استفاده از دوربین مداربسته گسترش زیادی پیدا کرده است، انواع مختلفی دارند. از این انواع دوربین های اچ دی( HD ) و فول اچ دی( FULL HD ) هستند. دوربین های اچ دی اختصار شده ی high definition هستند و از آنجا که اچ دی نوعی رزولوشن دوربین است، ابتدا ما مهم ترین رزولوش های استاندارد را برای شما می آوریم که سه نوع مهم آن عبارت اند از:

  • الف) ۷۲۰: دارای رزولوشنی تا ۷۲۰ در ۱۲۸۰ پیکسل. (یک مگاپیکسل)
  • ب) ۱۰۸۰: رزولوشنی تا ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل (دو مگاپیکسل)
  • ج) ۱۴۴۰: رزولوشنی تا ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل (سه و شش مگاپیکسل)

دوربین مداربسته اچ دی دوربین هایی هستند که دارای رزولوشن اچ دی می باشند و این رزولوشن یک مگاپیکسل یا همان ۷۲۰ در ۱۰۸۰ است. این دوربین ها رزولشن های تصویر بسیار بالا را در دسترس قرار می دهند و از آنجا که تصاویر با کیفیت ۷۲۰ دارای حجم کمتری هستند، استفاده از این نوع دوربین ها رایج تر است. این دوربین مداربسته ممکن است دیجیتال تحت شبکه یا آنالوگ باشد. در دوربین مداربسته دیجیتال محدودیتی در رزولوشن تصویر وجود ندارد اما در حال حاضر لازم است اشاره کنیم که تا کنون فقط تا رزولوشن ۲۰ مگاپیکسل توسط این دوربین ها در دسترس است. در این نوع دوربین ها امکان زوم کردن تصویر نیز برای مشاهده ی جزئیات نه چندان مبهم وجود دارد. دوربین مداربسته فول اچ دی نیز دوربینی است که دارای رزولوشن تصویر از ۱۰۸۰ پیکسل به بالاست و برای از کیفیت بالایی برخوردارند. این دوربین ها برای اماکن فروشگاهی، آپارتمانی، اداری و... مناسب هستند و تصویر را با رزولوشن مطلوبی ارائه می دهند.

دوربین مداربسته امنیتی

خرید عمده دوربین مداربسته

دوربین مداربسته انواع مختلفی با کیفیت های متفاوتی دارد. همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم گروهی از دوربین ها هستند که دوربین مداربسته نونیم نام دارند. این دوربین ها به دلیل اینکه هیچ نام و نشانی ندارند و از هیچ برندی تولید نمی شوند، به دوربین مداربسته ی ارزان قیمت معروف هستند. تقاضا برای این دوربین ها زیاد است و عرضه ی خوبی نیز برای این نوع دوربین ها صورت می گیرد. در مورد دوربین های تحت شبکه نیز باید گفت این دوربین ها به دلیل ساختار فنی پیچیده و کیفیت مطلوبی که از تصویر ارائه می دهند و همچنین کاربرد های مهمی که برای امور پلیسی و قضایی دارند، از قیمت های بالایی برخوردار هستند و به موازات آن تقاضا برای خرید آن کمتر است. دوربین های آنالوگ نیز که پیشتر به آنها اشاره کردیم، خزینه ی مناسبی دارند و از قیمت خوبی بهره مند هستند. این دوربین ها به دلیل کاربرد مطلوب و قیمت معقول شان از بازار خوبی در کشور های مختلف بهره می برند و از دوربین مداربسته ی پرفروش به حساب می آیند. از آنجا که دوربین های مداربسته اغلب در اماکن تجاری، مراجع قضایی، اماکن مسکونی، پارکینگ ها، مغازه ها، بانک ها و از این قبیل استفاده می شوند، خرید عمده دوربین مداربسته نیز معمولا توسط صاحبان این مراکز و نیروهای امنیتی آنها صورت می گیرد.

 

دوربین های امنیتی و نظارتی