دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

عیب یابی دزدگیر اماکن

 
دزدگیراماکن

 

عیب یابی دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن مثل تمام وسایل الکتریکی ساخته شده گاها دچار خطا و اشتباه می شود. خطاهایی که ممکن است دلایلی اساسی از سوی برد، کابل کشی و یا هر چیز دیگری باشد. اما برخی از مشکلات علتی ساده دارد که به راحتی قابل رفع می باشد. شناختن این دست از خطاها می تواند بسیار به صاحب دزدگیر کمک کند‌ هم از لحاظ حفظ و مراقبت آن، هم از نظر این که جلوی سواستفاده برخی تعمیرکاران را بگیرد. بنابراین اگر قصد خریدن هر نوع دزدگیر اماکن را دارید یا صاحب یکی از آن ها هستید، پیشنهاد میکنم حتما خطاها را بشناسید و نحوه ی رفع آن ها را بدانید.

خطای آلارم دزدگیر اماکن
شاید رایج ترین نوع خطاهای یک دزدگیر اماکن، خطای آلارم و هشدار آن باشد. علت رایج بودن این خطا را نمی دانم.اما می دانم بسیار آزار دهنده است که هشدار دزدگیر دل بخواهی روشن شود و یا جایی که باید کار کند، از کار بیفتد. در زیر به رایج ترین علل خطای آلارم می پردازیم.
• اگر آلارم دزدگیر اماکن در ساعاتی مشخص از روز روشن شود به احتمال بسیار بالا علتش نور خورشید است که باعث تحریک چشمی دزدگیر شده است. حال نور خورشید ممکن است مستقیم تابیده باشد یا بر اثر شکست نور انعکاسش به چشمی دزدگیر خورده باشد.
البته ممکن است در شب نیز این خطا اتفاق بیفتد. دلیل آن عموما به خاطر نور یک چراغ نورافکن یا نور مستقیم یک مغازه می باشد.
• اگر آلارم بعد از زمانی تقریبا مشخص از شروع فعالیت دزدگیر اماکن شروع به هشدار کند، در این مورد باید بیشتر فکرمان به سوی باطری دستگاه برود. معمولا در این حالت باطری دستگاه به اصطلاح فنی جریان میکشد که این جریان اضافی باعث به صدا درآمدن هشدار میشود.
برای تست باطری تنها با یک بار آزمون ولتاژ بسنده نکنید. ممکن است در چند بار اول چریان کمی عبور کند و خطایی به ظاهر نداشته باشد. ابتدا برق را قطع کرده سپس شروع به تست ولتاژ بکنید.
• اگر سیستم هشدار دزدگیر اماکن دقیقا بعد از روشن شدن دستگاه شروع به آلارم دادن کرد، یکی از موارد زیر اتفاق افتاده است:

1. اولین جایی که باید از سلامتی آن اطمینان حاصل کنید، فیوز AUX می باشد.

 2. ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد. با یک تستر ولتاژ و جامپر زدن بین زون های ( بخش های مختلف ) برد می توان این مورد را بررسی کرد. در صورتی که هنگام جامپر زدن صدای آلارم قطع شد مسلما علت مشکل آن زون بوده است.3. در صورت سالم بودن برد دزدگیر به سراغ حسگرهای آن می رویم. یک به یک باید حسگرهای دزدگیر را تست کرد. با خروج هر حسگری از مدار دزدگیر، اگر صدای آلارم قطع شد متوجه می شویم مشکل از آن حسگر بوده است.
4. اگر هیچ کدام یک از موارد بالا دلیل خطای آلارم نباشد باید سراغ سیم کشی دزدگیر برویم.
همانطور که میبینید رفته رفته علل خرابی آلارم در این بخش پیچیده تر و تخصصی تر می شود شاید خودتان به تنهایی نتوانید موارد گفته شده را انجام دهید. اما دانستن آن باعث می شود حرف یک تعمیرکار را بهتر بفهمید و جلوی سو استفاده آن را بگیرید.

• به صدا در آمدن گاه و بی گاه آلارم دزدگیر اماکن، عموما دلیلی خارج از خود دزدگیر دارد. در این جا باید به دنبال پرده ای که جلوی چشمی تکان می خورد باشید. یا احتمالا موشی که در مجاورت دزدگیر زندگی می کند یا حتی آونگ ساعت های بزرگ.