دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

آیا سیستم دوربین مداربسته زمانی که برق رفته است هم کار می‌کند؟

 

آیا سیستم دوربین مداربسته زمانی که برق رفته است هم کار می‌کند؟


دوربین مداربسته به صورت کلی وقتی برق برود، از کار می‌افتد. اما سیستم دوربین‌های مداربسته ای که مجهز به باتری هستند، استثنا است. با این دوربین‌های مداربسته می‌توان بدون وجود برق هم ضبط تصاویر را ادامه داد. اینکه دوربین مداربسته بدون برق کار نکند، قابل درک است چرا که این سیستم برای انتقال داده به دی وی آر، روتر و تلفن هوشمند شما، نیاز به نیرو و انرژی برق دارد. اما اگر برق قطع شود این دستگاه امنیتی نمی‌تواند داده‌ها را انتقال دهد، زیرا شبکه در دسترس نیست. همچنین وقتی برق قطع شود شما نمی‌توانید دوربین مداربسته را از راه دور کنترل و بر روی عملکرد آن نظارت کنید. اما با این حال زیاد نگران نباشید چرا که سیستم دوربین مداربسته شما با راهکارهایی که در ادامه ذکر می‌شود، حتی بدون برق هم کار خواهد کرد.

موقعیت‌هایی که سیستم دوربین مداربسته حتی بدون برق هم کار خواهد کرد.

در ادامه مقاله 4 راهکاری که سیستم دوربین مداربسته حتی بدون وجود برق هم کار خواهد کرد، بررسی می‌شود.


 

 cctv

1-استفاده از نیروی باتری

 

مانطور که در بالا اشاره شد از نیروی باتری می‌توان به عنوان جایگزین نیروی برق برای سیستم دوربین مداربسته استفاده کرد. زمانی که برق رفته است، دوربین مداربسته می‌تواند با استفاده از نیرو و قدرت باتری به کار ضبط و ثبت تصاویر و ویدیوها، انتقال داده‌ها از طریق اینترنت به گوشی همراه و ذخیره تصاویر و ویدیوها در هارد ادامه دهد.

 

2-استفاده از صفحات خورشیدی برای دوربین مداربسته

 

اگر دوربین مداربسته شما باتری دارد اما باتری آن زمان زیادی خواهد برد تا شارژ شود و مدت زمان زیادی نمی‌تواند نیرو و قدرت مورد نیاز این سیستم را برای ادامه کار و عملکرد خود تامین کند، نگران نباشید راهکارهای دیگری هم وجود دارد. استفاده از صفحات خورشیدی و اتصال به منبعی دائمی، تجدید پذیر و رایگان بهترین راهکار برای پشتیبانی از این سیستم در زمان بی برقی است.


3-استفاده از باتری یو پی اس

 

باتری یو پی اس (منبع تغذیه بی وقفه) یک محافظ شتاب دهنده است که در هنگام استفاده‌ی سیستم از برق نیروی آن را در خود ذخیره کرده و در زمان قطع آن به عنوان تجهیزات برق اضطراری، نیرو و قدرت مورد نیاز این سیستم امنیتی را برای ادامه کار، تامین می‌کند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که دستگاه را به باتری یو پی اس وصل کنید. برای یک سیستم امنیتی معمولی، شامل دوربین‌های IP، یک دستگاه دی وی آر، یک روتر و یک مانیتور، یک دستگاه باتری یو پی اس کافی است.


4-استفاده از ژنراتور برق اضطراری


برای مکان‌هایی که در آنجا قطع برق در درازمدت و زمان طولانی اتفاق می‌افتد، شما نیاز به یک ژنراتور برق اضطراری دارید که به طور خودکار شروع به تولید انرژی الکتریکی زمانی که برق قطع است با استفاده از بنزین کند. توجه داشته باشید که ژنراتور برق برای تامین نیروی ادامه کار سیستم دوربین امنیتی، زمانی که برق قطع می‌شود، مدت کوتاهی طول می‌کشد تا آماده به کار شود. بنابراین با وجود این دستگاه دوربین مداربسته شما همچنان به استفاده از باتری نیازمند است.