دوربین مدار بسته MVTECH

قطعات محصولات MVTECH ژاپن می باشد

MVTECH برای هر سلیقه و نیازی محصولات خاص دارد بطوریکه شامل :

پک های ارزان قیمت - پک های خوب - پک های HD - پک های فول HD

دوربین مدار بسته
  • تبلیغات

  • محک

    آموزش انتقال تصویر

اجزای بدن یک دزدگیر اماکن

 
دزدگیراماکن

 

همه آنچه که باید در مورد دزدگیر اماکن بدانیم

 

اجزای بدن یک دزدگیر اماکن

اساس طراحی دزدگیر اماکن حسگرهایی است که به منظور شناسایی از آن ها استفاده میشود. حال ممکن است این حسگرها از طریق تغییرات حرکت، شناسایی کنند یا از طریق تغییرات دما و یا هر تغییراتی که بستگی به نوع حسگر ممکن است در اطراف رخ دهد. یکی از موارد تعیین کننده قیمت دزدگیرها همین نوع و تعداد حسگرهای به کار رفته در دزدگیر هاست. به طبع هر چه تعداد حسگرها و دقت عمل آنها بالاتر باشد قیمت دزدگیر نیز افزایش می یابد.

 

پک دزدگیر اماکن

به طور کلی یک دزدگیر اماکن از موارد زیر تشکیل شده است:


1-پنل یا واحد کنترل ساختمان(pcu) دزدگیر اماکن


همانطور که از اسم این قسمت مشخص است این واحد مسئول دریافت سیگنال و تحلیل و کنترل آن و نشان دادن عکس العمل مناسب در برابر سیگنال دریافتی است. حال ممکن است یک سیگنال ساده دستور روشن یا خاموش باشد یا یک سیگنال مهم از سوی حسگرهای دزدگیر باشد. در واقع این واحد مهمترین واحد یک دزدگیر است. هرقدر حسگرها دقیق عمل کنند اگر pcu نتواند به سیگنال های دریافتی از سوی حسگرها به طور مناسب و با سرعت عمل خوب پاسخ بدهد کل هزینه صرف شده برای تجهیز حسگرهای دزدگیر بی فایده خواهد بود. Pcu مغز یک دزدگیر است. هرچه هوشمند تر بتواند عمل کند همانقدر دزدگیر ارزشمند تر خواهد بود.


2-حسگر یا سنسور


یک دزدگیر از یک حسگر و بیشتر تشکیل شده است. هرچه تعداد این حسگرها بیشتر و دقت آنها بالاتر باشد عملا چشم های آن دزدگیر قوی تر خواهد بود. البته این نکته نباید فراموش شود که تنها یک نوع حسگر کافی نیست. توجه کنید نوع با تعداد فرق میکند. ممکن است یک دزدگیر از یک نوع حسگر دو تا استفاده کرده باشد. این تعداد بالا خوب است اما زمانی کافی است که انواع دیگر سنسورها هم به آن اضافه شود.

3-تجهیزات هشدار دهنده دزدگیر اماکن


دزدگیر بعد از یک مغز خوب و چشمان قوی نیاز دارد دستانی داشته باشد تا با آن بتواند پاسخی مناسب به اتفاق افتاده بدهد. هشدار دهنده ها اغلب دو کار عمده انجام میدهند. اول اطلاع به صاحب دزدگیر و دوم ترساندن فردی که ورود غیر مجاز داشته تا از اعمال کارهای بیشتر جلوگیری به عمل آید.


4-صفحه کلید دزدگیر


یک دزدگیر خوب باید بتواند با صاحب خود نیز ارتباط داشته باشد و بتواند حرف وی را متوجه شود. پرکاربردترین روش این است که با زبان اعداد با دزدگیر خود صحبت کنیم. از این رو یک صفحه کلید باید وجود داشته باشد تا بتوانیم دزدگیر خود را تنظیم کنیم یا از آن اطلاعات بگیریم.

صفحه کلید دزدگیر

 

5-اتصالات داخلی دزدگیر


همان سیم هایی است که بین اجزای داخلی یک دزدگیر وجود دارد تا با یک دیگر ارتباط برقرار کنند. درست مثل عصب های بدن انسان. نکته مهم در اینجا این است که این ارتباط باید دارای کیفیت مناسب و سرعت عمل خوب باشد تا در کار دزدگیر اماکن خلیلی وارد نشود.

6-تجهیزات امنیتی دزدگیر اماکن


شاید عجیب باشد که یک دستگاه امنیتی خود مجهز به دستگاه های امنیتی دیگر شود. اما از یاد نبریم که اولا نمی توان تنها به یک نوع از امنیت اکتفا کرد ثانیا حراست از خود دزدگیر نیز یک راه سخت تر کردن موانع امنیتی در برابر ورود غیر مجاز است. این تجهیزات میتواند شامل دوربین های امنیتی و یا نورافکن باشد.

 

دزدگیر اماکن مثل تمام وسایل الکتریکی ساخته شده گاها دچار خطا و اشتباه می شود. خطاهایی که ممکن است دلایلی اساسی از سوی برد، کابل کشی و یا هر چیز دیگری باشد. اما برخی از مشکلات علتی ساده دارد که به راحتی قابل رفع می باشد. شناختن این دست از خطاها می تواند بسیار به صاحب دزدگیر کمک کند‌ هم از لحاظ حفظ و مراقبت آن، هم از نظر این که جلوی سواستفاده برخی تعمیرکاران را بگیرد. بنابراین اگر قصد خریدن هر نوع دزدگیر اماکن را دارید یا صاحب یکی از آن ها هستید، پیشنهاد میکنم حتما خطاها را بشناسید و نحوه ی رفع آن ها را بدانید.